Panasonic ERJ-8GEYJ154V
Resistor; Thick Film; Res 150 Kilohms; Pwr-Rtg 0.25 W; Tol 5%; SMT; 1206; Cut Tape
数据表和文档
Newark
Datasheet0 页0 年前
Datasheet6 页7 年前
Datasheet5 页17 年前
JRH Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Future Electronics
3 个月趋势:
-22.41%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
Resistance
150 kΩ
150 kΩ
150 kΩ
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
相关零件
Res Thick Film 1206 150K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 150000ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Res Thick Film 1206 160K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 160000ohm, 200V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Yageo GroupRC1206JR-07150KL
Res Thick Film 1206 150K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
描述
ERJ Series 1206 150 kOhm 0.25 W ±5 % ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 150kOhm ±200ppm/C
Thick Film Chip Resistor, 150000 ½, 5 %, 0.25 W
Panasonic SCT
Panasonic ERJ8GEYJ154V - General Purpose Chip Resistors
RES, 150K, 5%, 0.25W, 1206, THICK FILM; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 150kohm; Product Range: -; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 250mW; Resistance Tolerance: ± 5
Res, Thick Film, 150K, 5%, 0.25W, 1206, Reel; Resistance:150Kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:250Mw; Resistor Case/Package:1206 [3216 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-8GEYJ154V.