KOA Speer RK73B2BTTD164J
Res Thick Film 1206 160K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页2 年前
Farnell
3 个月趋势:
-41.84%
Resistance
160 kΩ
160 kΩ
160 kΩ
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
供应链
Country of OriginJapan, Mainland China, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2001-11-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 160000ohm, 200V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Res Thick Film 1206 160K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Epoxy Resin Pad SMD Automotive T/R
MCR FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 150kOhm 0.25W 1/4W
Yageo GroupRC1206JR-07160KL
Res Thick Film 1206 160K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC1206JR-07150KL
Res Thick Film 1206 150K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 1206 160K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/°C Pad SMD T/R
描述
RK73B 1206 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 160kOhms 0.25W 1/4W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 160000ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Res, 160K, 5%, 0.25W, 1206 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73B2BTTD164J