Panasonic ERJ-8GEYJ121V
Resistor Thick Film 1206 120 Ohm 5% 1/4W 200ppm/C Molded SMD Punched Carrier T/R
数据表和文档
Newark
Datasheet0 页0 年前
Datasheet6 页7 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
Jameco
JRH Electronics
3 个月趋势:
-7.43%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
符号封装
3D下载
Ultra Librarian
Resistance
120 Ω
120 Ω
120 Ω
Case/Package
1206
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
相关零件
Res Thick Film 1206 120 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 120ohm, 200V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 1206
SMD Chip Resistor, 120 Ohm, ± 5%, 250 mW, 1206 [3216 Metric], Thick Film, General Purpose
Res Thick Film 1206 120 Ohm 5% 1/4W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Resistor Thick Film 1206 110 Ohm 5% 1/4 Watt ±200ppm °C Surface Mount Paper Tape and Reel
描述
ERJ Series 1206 120 Ohm 0.25 W ±5 % ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
ERJ FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 120Ohm 0.25W 1/4W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 120ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Resistor;Thick Film;SMT;1206;1/8W;5%;Cut Tape;120ohm
Panasonic ERJ8GEYJ121V - General Purpose Chip Resistors
RES, 120R, 5%, 0.25W, 1206; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 120ohm; Product Range: ERJ8GE Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Materi; Available until stocks are exhausted Alternative available
Res, Thick Film, 120R, 5%, 0.25W, 1206, Reel; Resistance:120Ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:250Mw; Resistor Case/Package:1206 [3216 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-8GEYJ121V.