Panasonic ERJ-6DQJR27V
Res Thick Film 0805 0.27 Ohm 5% 0.5W(1/2W) 0ppm/C to 100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
3 个月趋势:
-0.93%
相关零件
TE Connectivity / AMP5-1622825-7
Res Thick Film 0805 0.27 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
TE ConnectivityRLP73N2AR27JTD
Res High Power Current Sense Thick Film 0805 0.27 Ohm 5% 1/4W ±300ppm/°C Molded Paper T/R
PanasonicERJ-6RQJR27V
Res Thick Film 0805 0.27 Ohm 5% 0.125W ±250ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-6DQFR27V
Res Thick Film 0805 0.27 Ohm 1% 0.5W(1/2W) 0ppm/C to 100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-6RQFR27V
Res Thick Film 0805 0.27 Ohm 1% 1/8W ±250ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
描述
ERJ 0805 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±5% ±100ppm/C 270mOhms 0.5W 1/2W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 0.27ohm, 0.3674V, 5% +/-Tol, 0,100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Panasonic ERJ6DQJR27V - Current Sensing Chip Resistors
Current Sense Res, 0R27, 0.5W, 0805; Resistance:0.27Ohm; Product Range:Erj-6D Series; Resistor Case/Package:0805 [2012 Metric]; Power Rating:500Mw; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Technology:Thick Film; Product Length:2.01Mm Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ6DQJR27V