Panasonic ERJ-6RQFR27V
Res Thick Film 0805 0.27 Ohm 1% 1/8W ±250ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
数据表和文档
Panasonic
Datasheet4 页9 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
Farnell
element14 APAC
Master Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-19.10%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date1998-06-01
相关零件
PanasonicERJB3BFR27V
Res Thick Film 0805 0.27 Ohm 1% 0.5W 0ppm/°C to 200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ6BQFR27V
Res Thick Film 0805 0.27 Ohm 1% 1/3W ±250ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
TE Connectivity / AMP5-1622825-7
Res Thick Film 0805 0.27 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
TE Connectivity / AMP1-2176053-8
Res Thick Film 0805 0.27 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±300ppm/C Epoxy Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJS6QFR27V
Res Thick Film 0805 0.27 Ohm 1% 1/4W ±150ppm/°C Molded SMD SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ6BQFR27V
Yageo GroupRL0805FR-070R27L
Res Thick Film 0805 0.27 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±600ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRL0805FR-7W0R27L
Res Thick Film 0805 0.27 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±600ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERJ-6RQJR27V
Res Thick Film 0805 0.27 Ohm 5% 0.125W ±250ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
描述
Avnet Japan
Resistor, thick film, SMD 0805 (2012), 270 mΩ, 0.125 W, ±1 %, ERJ6RQFR27V
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 0.27ohm, 0.1837V, 1% +/-Tol, 0,250ppm/Cel, Surface Mount, 0805
0805 (2012Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm 0.125W 1/8W 270mOhm ±250ppm/C
Current Sensing Resistors Thick Film Type / 0805 / 1% / 0,27Ohm / 0,125W / T.C.R
SMD Thick Film 0805 0,125W 1% 0,27R