Panasonic ERJ-3BWJR051V
Res Thick Film 0603 0.051 Ohm 5% 0.25W ±150ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页4 年前
Panasonic
Master Electronics
Burklin Elektronik
Electro Sonic
库存历史记录
3 个月趋势:
Restocked
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-08-03
相关零件
PanasonicERJ-3BWFR051V
Res Thick Film 0603 0.051 Ohm 1% 0.25W ±150ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ3BWFR047V
Res Thick Film 0603 0.047 Ohm 1% 1/4W ±150ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ3BWFR056V
Res Thick Film 0603 0.056 Ohm 1% 0.33W(1/3W) 0ppm/C to 150ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
TE Connectivity / AMP2176052-1
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 0.051ohm, 5% +/-Tol, 400ppm/Cel, Surface Mount, 0603
TE ConnectivityRLP73M1JR056JTD
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 0.056ohm, 5% +/-Tol, 400ppm/Cel, Surface Mount, 0603
TE Connectivity / AMP2176051-1
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 0.051ohm, 1% +/-Tol, 400ppm/Cel, Surface Mount, 0603
描述
0805 Low Resistance Chip Resistor Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ3BWJR051V
0603 (1608Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm 0.333W 1/3W 51mOhm ±150ppm/C
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.33W, 0.051ohm, 0.1297V, 5% +/-Tol, 0,150ppm/Cel, Surface Mount, 0603