Panasonic ERJ-3BWFR051V
Res Thick Film 0603 0.051 Ohm 1% 0.25W ±150ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页5 年前
Panasonic
RS (Formerly Allied Electronics)
element14 APAC
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
Restocked
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2009-12-28
相关零件
PanasonicERJ3BWFR047V
Res Thick Film 0603 0.047 Ohm 1% 1/4W ±150ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
TE Connectivity / AMP2176051-1
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 0.051ohm, 1% +/-Tol, 400ppm/Cel, Surface Mount, 0603
TE Connectivity / AMP2176051-1
Res Thick Film 0603 0.051 Ohm 1% 0.25W(1/4W) 0ppm/C to 200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 0.051ohm, 0.0714V, 1% +/-Tol, 1200ppm/Cel, Surface Mount, 0603
PanasonicERJL03KF50MV
Res Thick Film 0603 0.05 Ohm 1% 0.2W(1/5W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
描述
ERJ Series 0603 0.051 Ohm 0.33 W ±1 % ±150ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.33W, 0.051ohm, 0.1297V, 1% +/-Tol, 0,150ppm/Cel, Surface Mount, 0603
SMD Thick Film Res. 0603 0,33W 1% 0,051R
RES SMD 0.051 OHM 1% 1/3W 0603
Panasonic ERJ3BWFR051V - Current Sensing Chip Resistors
Res, R051, 1%, 0.33W, Thick Film, 0603; Resistance:0.051Ohm; Product Range:Erj-3Bw Series; Resistor Case/Package:0603 [1608 Metric]; Power Rating:330Mw; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Technology:Thick Film; Product Width:0.8Mmrohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ3BWFR051V