Panasonic ERJ-1GEF1621C
Res Thick Film 0201 1.62K Ohm 1% 1/20W ±200ppm/°C Molded SMD Pressed Carrier T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet6 页17 年前
Master Electronics
3 个月趋势:
+0.00%
备用零件
Price @ 1000
Stock
32,510
Authorized Distributors
1
Resistance
1.62 kΩ
1.62 kΩ
Case/Package
0201
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
50 mW
50 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Introduction Date2004-02-02
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 1 year ago)
LTB Date2021-09-30
LTD Date2022-01-31
相关零件
Yageo GroupRC0201FR-071K62L
50mW Thick Film Resistors ±1% ±200ppm/℃ 1.62kΩ 0201 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ-1GNF1621C
Res Thick Film 0201 1.62K Ohm 1% 0.05W ±200ppm/°C Molded SMD T/R
Res Thick Film 0201 1.62K Ohm 1% 0.05W(1/20W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ1GNF1501C
Res Thick Film 0201 1.5K Ohm 1% 0.05W(1/20W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0201FR-071K5L
50Mw Thick Film Resistors 1% 200Ppm/ 1.5K 0201 Chip Resistor Surface Mount Rohs
Res Thick Film 0201 1.69K Ohm 1% 0.05W ±200ppm/°C Molded SMD T/R
描述
Thick Film Chip Resistor, 0201, 1% 1.62Kohm, 100PP
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.05W, 1620ohm, 25V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0201
0201 (0603Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm 0.05W 1/20W 1.62kOhm ±200ppm/C