Panasonic ERJ-1GNF1691C
Res Thick Film 0201 1.69K Ohm 1% 0.05W ±200ppm/°C Molded SMD T/R
数据表和文档
3 个月趋势:
-0.16%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2011-03-16
相关零件
PanasonicERJ-1GEF1691C
Res Thick Film 0201 1.69K Ohm 1% 1/20W ±200ppm/°C Molded SMD Pressed Carrier T/R
50mW Thick Film Resistors ±1% ±200ppm/℃ 1.69kΩ 0201 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ-1GEF1601C
Res Thick Film 0201 1.6K Ohm 1% 1/20W ±200ppm/°C Molded SMD Pressed Carrier T/R
Res Thick Film 0201 1.65K Ohm 1% 1/20W ±200ppm/°C Molded SMD Pressed Carrier T/R
Res Thick Film 0201 1.6K Ohm 1% 1/20W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Res Thick Film 0201 1.8K Ohm 1% 0.05W(1/20W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.05W, 1690ohm, 25V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0201
0201 (0603Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm 0.05W 1/20W 1.69kOhm ±200ppm/C
Thick Film Resistors - SMD 0201 1.69Kohm 1% HalogenFree AEC-Q200
Precision Thick Film Chip Resistor, 1690 ½, 1 %, 0.05 W