Panasonic ERJ-12YJ100U
Res Thick Film 1812 10 Ohm 5% 0.75W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
数据表和文档
Panasonic
Datasheet0 页0 年前
Newark
Master Electronics
Future Electronics
Verical
库存历史记录
3 个月趋势:
-2.89%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
符号封装
3D下载
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
28,866
Authorized Distributors
6
Resistance
10 Ω
10 Ω
Case/Package
1812
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
750 mW
750 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
Introduction Date1993-02-01
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusNRFND (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
PanasonicERJ-S12J100U
描述
RES SMD 10 OHM 5% 3/4W 1812 / 10 Ohms ±5% 0.75W, 3/4W Chip Resistor 1812 (4532 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
Thick Film Chip Resistor,1812, 1/2W 5% 10ohm, 7 in
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 10ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1812
1812 (4532Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm 0.75W 3/4W 10Ohm ±200ppm/C
Thick Film Chip Resistor, 10 ½, 5 %, 0.75 W