Panasonic ERJ-12SF6811U
Res Thick Film 2010 6.81K Ohm 1% 0.75W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
数据表和文档
Panasonic
Datasheet3 页9 年前
Master Electronics
Burklin Elektronik
DigiKey
Electro Sonic
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
63,497
Authorized Distributors
6
Resistance
6.81 kΩ
6.81 kΩ
6.81 kΩ
Case/Package
2010
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
750 mW
750 mW
750 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
相关零件
Res Thick Film 2010 6.81K Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 2010 6.81K Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC2010FK-076K8L
750mW Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 6.8kΩ 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC2010FK-076K2L
Res Thick Film 2010 6.2K Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Molded SMD Embossed T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.75W, 6190ohm, 400V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2010
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.75W, 7320ohm, 400V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2010
描述
Thick Film Chip Resistor, 2010, 3/4W 1% 6.81Kohm, 7 inch reel
Precision Thick Film Chip Resistor, 6810 ½, 1 %, 0.75 W
Panasonic SCT
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 6810ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2010
2010 (5025Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm 0.75W 3/4W 6.81kOhm ±100ppm/C
RES SMD 6.81K OHM 1% 3/4W 2010