Panasonic ERA-6AEB1210V
Res Thin Film 0805 121 Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Production
价格与库存
DistributorSKUMinPkg
UnikeyICERA-6AEB1210V70,00010KTape & Reel
2h
TMEERA6AEB1210V05K
16h
TTIERA-6AEB1210V05KTape & Reel
21h
NewarkERA6AEB1210V05KTape & Reel
Onlinecomponents.comERA-6AEB1210V05KBulk
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页4 年前
Panasonic
Newark
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2013-10-22
相关零件
Yageo GroupRT0805BRD07121RL
125mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 121Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERA6AEB121V
Res Thin Film 0805 120 Ohm 0.1% 0.125W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERA-6AEB1130V
Res Thin Film 0805 113 Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERA-6AEB1180V
Res Thin Film 0805 118 Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRT0805BRD07130RL
125mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 130Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
125mW Thin Film Resistor 150V ±25ppm/℃ ±0.1% 110Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 115ohm, 100V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 124ohm, 150V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
PanasonicERA6AEB111V
Res Thin Film 0805 110 Ohm 0.1% 0.125W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thin Film 0805 133 Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 121ohm, 100V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Thin Film Resistor, chip,0805,1/8W, 0.1% Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERA6AEB1210V
Thin Film Chip Resistors, High Reliability / Type 6A 0805 / 0,1% / 121 Ohm / 0,1
ERA SERIES THIN FILM SMNT RESISTOR 0805 CASE 121OHM +/-0.1% 0.125W +/-25PPM/DEGC
Metal Film (Thin Film) Chip Resistors, 0.125W, 121½, 0.1%, 0805, RoHS
Panasonic SCT
Panasonic ERA6AEB1210V - High Precision Chip Resistors
RES, THIN FILM, 121R, 0.1%, 0.125W, 0805
RES, 121R, 0.125W, 0805, METAL FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 121ohm; Product Range: ERA6A Series; Voltage Rating: 100V; Resistor Element Material: Thin Film; Power Rating: 125mW; Resistance Toleran
Resistor Type = Thin Film / Resistance Ohm = 121 / Tolerance (±) % = 0.1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Power Rating mW = 125 / Body Length mm = 2 / Voltage Rating - DC V = 100 / Temperature Coefficient = ±25 ppm/°C / Termination Type = Wraparound / Body Height mm = 0.6 / Body Width mm = 1.25 / Mounting Type = SMD / Qualification = AEC-Q200 / Resistor Case Style = 0805