Panasonic ERA-6AEB1180V
Res Thin Film 0805 118 Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页4 年前
Panasonic
RS (Formerly Allied Electronics)
Master Electronics
TME
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2013-10-22
相关零件
Yageo GroupRT0805BRD07118RL
125mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 118Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERA-6AEB1270V
Res Thin Film 0805 127 Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERA-6AEB1070V
Res Thin Film 0805 107 Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thin Film 0805 124 Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRT0805BRD07110RL
125mW Thin Film Resistor 150V ±25ppm/℃ ±0.1% 110Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 124ohm, 150V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
描述
Res Thin Film 0805 118 Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 118ohm, 100V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Surface Mount Chip Resistor, Thin Film, Aec-Q200 Era Series, 118 Ohm, 125 Mw, 0.1%, 100 V Rohs Compliant: Yes
SMD Thin Film Res. 0805 0,125W 0,1% 118R
ERA SERIES THIN FILM SMNT RESISTOR 0805 CASE 118OHM +/-0.1% 0.125W +/-25PPM/DEGC
Metal Film (Thin Film) Chip Resistors, 0.125W, 118½, 0.1%, 0805, RoHS
Panasonic SCT
0805 (2012Metric) FIXED RESISTOR ERA-6A 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm 0.125W 1/8W 118Ohm ±25ppm/C
Panasonic ERA6AEB1180V - High Precision Chip Resistors
RES, 118R, 0.125W, 0805, METAL FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 118ohm; Product Range: ERA6A Series; Voltage Rating: 100V; Resistor Element Material: Thin Film; Power Rating: 125mW; Resistance Toleran