Panasonic EEV-TG1V681M
Cap Aluminum 680uF 35V 20% (18 X 16.5mm) SMD 0.075 Ohm 1300mA 2000h 125°C T/R
数据表
价格与库存
数据表和文档
Master Electronics
Datasheet11 页10 年前
DigiKey
Electro Sonic
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
备用零件
Price @ 1000
Stock
3,431
Authorized Distributors
5
Capacitance
680 µF
680 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Radial
SMD/SMT
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
75 mΩ
75 mΩ
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
1.3 A
1.3 A
Height - Seated (Max)
16.51 mm
16.51 mm
相关零件
PanasonicEEV-TG1E681M
Cap Aluminum 680uF 25V 20% (16 X 16.5mm) SMD 0.08 Ohm 1100mA 2000h 125°C T/R
PanasonicEEETK1E681AM
Cap Aluminum Lytic 680uF 25V 20% (16 X 16.5mm) SMD 0.08 Ohm 1100mA 2000h 125C Automotive T/R
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR- 25VOLTS, 680UF SMD, LOW IMPEDIANCE
Wurth Elektronik865080562017
WCAP-ASLI Aluminum Electrolytic Capacitors
PanasonicEEV-FK1V681Q
Cap Aluminum 680uF 35V 20% (12.5 X 13.5mm) SMD 0.06 Ohm 1100mA 2000h 105°C T/R
Cornell DubilierAFK687M35H32T-F
Cap Aluminum Lytic 680uF 35V 20% (12.5 X 13.5mm) SMD 0.06 Ohm 1100mA 5000h 105C Automotive T/R
描述
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR TG 35V 680muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
680¦ÌF 35V ¡À20% 75m¦¸@ 100kHz 2000h@ 125¡ãC 1.3A@ 100kHz,845mA@ 120Hz 19mm*19mm*16.5mm
Al Lytic Cap,SMT TG Series,125C 35VDC,680uF,18x16.5mm,T&R