Panasonic EEV-TG1J471M
Cap Aluminum 470uF 63V 20% (16 X 16.5mm) SMD 0.18 Ohm 500mA 2000h 125°C T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet3 页10 年前
Master Electronics
TME
Panasonic SCT
Arrow Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+11.87%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
封装
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
5,799
Authorized Distributors
6
Capacitance
470 µF
470 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Voltage Rating (DC)
63 V
63 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
180 mΩ
180 mΩ
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
500 mA
500 mA
Height - Seated (Max)
16.51 mm
16.51 mm
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
PanasonicEEE-TK1J471AM
PanasonicEEV-FK1K471M
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF
PanasonicEEE-TK1K471AM
Cap Aluminum 470uF 80V 20% (18 X 16.5mm) SMD 0.28 Ohm 400mA 2000h 125°C T/R
Cornell DubilierAFK477M80R44T-F
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR AFK 80V 470muF 卤20% 0.709Dia 18.00mm
Cornell DubilierSK471M050ST
Cap Aluminum 470uF 50V 20% (13 X 21mm) Radial 5mm 0.28 Ohm 760mA 2000h 85°C
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UUG 50V 470muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
描述
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR TG 63V 470muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
Panasonic EEVTG1J471M - Aluminum Electrolytic Capacitors (Surface Mount Type)
470 F 63 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 180mOhm 100kHz
Aluminum Electrolytic Capacitors, 63V, 470µF, -40¡C to +125¡C, RoHS
Panasonic SCT
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 63V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Surface Mount, 6767