Nichicon UUG1H471MNQ1MS
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UUG 50V 470muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
NRND
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页4 年前
Nichicon SCT
Arrow.cn
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
3D下载
供应链
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UUG 63V 470muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
United Chemi-ConEMVA500ARA471MKG5S
Capacitor Aluminum 470uF 50VDC 20% 12.5 X 16mm SMD 740mA 2000 hr T/R
470uF 63V 850mA@120Hz 卤20% SMD,D16xL22.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS
PanasonicEEVTG1V471UQ
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR TG 35V 470muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
PanasonicEEVFK1J471M
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FK 63V 470muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
PanasonicEEE-TKV471UAQ
Cap Aluminum 470uF 35V 20% (12.5 X 13.5mm) SMD 0.12 Ohm 800mA 2000h 125°C T/R
描述
Cap Aluminum Lytic 470uF 50V 20% (16 X 16.5mm) SMD 740mA 2000h 85C T/R
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Surface Mount, 6767
Higher Capacitance Range Chip Type, 470 μ F, 50 V, -40°C to 85°C, RoHS