Panasonic EEV-TG1E222M
Cap Aluminum 2200uF 25V 20% (18 X 16.5mm) SMD 0.075 Ohm 1300mA 2000h 125°C T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
Panasonic
Datasheet3 页10 年前
element14 APAC
JRH Electronics
TME
Panasonic SCT
库存历史记录
3 个月趋势:
-81.66%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
2,020
Authorized Distributors
6
Capacitance
2.2 mF
2.2 mF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Radial
SMD/SMT
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
75 mΩ
75 mΩ
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
1.3 A
1.3 A
Height - Seated (Max)
16.51 mm
16.51 mm
供应链
Country of OriginJapan, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2002-01-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
United Chemi-ConEMVA250GDA222MMH0S
Cap Aluminum Lytic 2200uF 25V 20% (18 X 16.5mm) SMD 1400mA 2000h 85°C Cardboard T/R
PanasonicEEVFK1E222M
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UUG 25V 2200muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
PanasonicECA1EHG222
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF
PanasonicEEU-HD1E222
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR HD 25V 2200muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
Cornell DubilierSEK222M025ST
Cap Aluminum Lytic 2200uF 25V 20% (13 X 26mm) Radial 5mm 0.11 Ohm 1230mA 2000h 105C
描述
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR TG 25V 2200muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
Panasonic EEVTG1E222M - Aluminum Electrolytic Capacitors (Surface Mount Type)
2200uF 25V 1.3A@100kHz 75mΩ@100kHz ±20% SMD Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitors, 25V, 2200µF, -40¡C to +125¡C, RoHS
Panasonic SCT
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 2200uF, Surface Mount, 7575
Chip Type Aluminum Electrolytic Capacitor
Aluminum Electrolytic Capacitor, 2200Uf, 25V, 20%, Smd; Rango De Producto:Serie Tg; Capacidad:2200Μf; Tensión Nominal:25V; Cubierta Del Condensador Ae:Radial - Smd; Diámetro:18Mm; Resistencia Esr:0.075Ohm; Altura:16.5Mm |Panasonic EEVTG1E222M
CAP, 2200µF, 25V, RADIAL, SMD; AE Capacitor Case: Radial Can - SMD; Capacitance: 2200µF; Voltage Rating: 25V; ESR: 0.075ohm; Product Range: TG Series; Lifetime @ Temperature: 2000 hours @ 125°C; Operating Temperature Min: -40°C