Panasonic EET-ED2E471BA
Cap Aluminum 470uF 250V 20% (22 X 45mm) Snap-In 10mm 0.317 Ohm 1850mA 3000h 105°C Bulk
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页19 年前
Factory Futures
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
1
Capacitance
470 µF
470 µF
470 µF
Mount
Through Hole
Case/Package
Radial
Aluminum
Aluminum
Voltage Rating (DC)
250 V
250 V
250 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
317 mΩ
280 mΩ
280 mΩ
Life (Hours)
3000 hours
3000 hours
Ripple Current
1.85 A
1.6 A
1.6 A
Height - Seated (Max)
45.0088 mm
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2001-12-04
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
PanasonicEETED2D471BA
Cap Aluminum 470uF 200V 20% (22 X 35mm) Snap-In 10mm 0.317 Ohm 1850mA 3000h 105°C Bulk
Cornell Dubilier381LR471M200H032
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 381LR 200V 470muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
Cornell Dubilier381LR471M250J032
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 381LR 250V 470muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
Cornell Dubilier381LR471M200J022
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 381LR 200V 470muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
PanasonicECO-S2EP471BA
Cap Aluminum 470uF 250V 20% (22 X 45mm) Snap-In 10mm 0.388 Ohm 2110mA 3000h 85°C Bulk
NichiconLGU2D471MELY
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGU 200V 470muF ±20% 0.787Dia 20.00mm
描述
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 250V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Through Hole Mount
CAP ALUM ELECT 470UF 250V 20% (22 X 45MM) SNAP
AL Lytic Snap-in TS-ED Series 250WV, 470uF, 22x45mm, 105C