Panasonic ECQ-V1J684JM
Cap Film 0.68uF 63V PET 5% (10.2 X 5.5 X 10mm) Radial 7.5mm 105°C Bulk
EOL
价格与库存
数据表和文档
Panasonic
Datasheet3 页7 年前
IHS
Future Electronics
element14 APAC
Electro Sonic
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Introduction Date2000-03-09
Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
PanasonicECQV1H684JL
Cap Film 0.68uF 50V PET 5% (7.3 X 6.5 X 10mm) Radial Stacked 5mm 105C Bulk
PanasonicECQ-V1H684JL3
Cap Film 0.68uF 50V PET 5% (7.3 X 6.5 X 10mm) Radial 5mm 105°C Ammo Pack
Yageo GroupR82DC3680AA60J
Cap Film 0.68uF 63V PET 5%( 7.2 X 4.5 X 9.5mm) Radial Stacked 5mm 105C Automotive Bulk
Cap Film 0.68uF 63V PET 5% (7.3 X 4.5 X 9.5mm) Radial Stacked 5mm 125C Automotive Bulk
Cap Film 0.68uF 63V PET 5% (7.3 X 4.5 X 9.5mm) Radial Stacked 5mm 125C Automotive T/R
Film Capacitor, Polyester, 63V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.68uF, Through Hole Mount, 4120
描述
Film Capacitor, Plastic, 63V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.68uF, Through Hole Mount, 4022
Capacitor;Polyester Metallized;Cap 0.68 uF;Tol 5%;Vol-Rtg 63 VDC;Radial;STR;Blk
Panasonic ECQV1J684JM - Film Capacitors (Electronic Equipment Use)
Film Chip Capacitor, 100V, 0.068µF, -40 to +105 ¡C, RoHS
Panasonic SCT
CAP, 0.68µF, 63V, 5%, PET; Capacitance: 0.68µF; Voltage Rating: 63V; Capacitor Dielectric Type: PET (Polyester); Capacitance Tolerance: ± 5%; Product Range: -; Capacitor Case Style: -; Capacitor Terminals: Radial Leaded; Lead S
CAPACITOR, 680NF, 63V, 5%; Capacitor Dielectric Type:Polyester (PET); Capacitance:0.68µF; Capacitance Tolerance:± 5%; Voltage Rating:63V; Capacitor Mounting:Through Hole; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Lead Spacing:5mm; Operating Temperature Range:-40°C to +105°C; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); External Depth:0.5mm; External Length / Height:10mm; External Width:10.2mm; No. of Pins:2; Series:ECQV