Panasonic ECE-A1VKS100I
KS ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.197Dia 5.00mm ±20% 10muF 35V
数据表
价格与库存
数据表和文档
JRH Electronics
Datasheet9 页10 年前
Electro Sonic
库存历史记录
3 个月趋势:
-5.74%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
26,111
Authorized Distributors
6
Capacitance
10 µF
10 µF
10 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
35 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
1000 hours
1000 hours
Ripple Current
30 mA
30 mA
30 mA
Height - Seated (Max)
5.9944 mm
5.0038 mm
5.0038 mm
相关零件
PanasonicECE-A1VKA100
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR KA 35V 10muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
PanasonicECEA1EKS100I
Panasonic ECEA1EKS100I - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
NichiconUMT1V100MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UMT 35V 10muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
NichiconUMT1E100MDD
10uF 25V 卤20% 23mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
NichiconUMW1E100MDD
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 10uF, Through Hole Mount
PanasonicECE-A1EKS100B
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR KS 25V 10muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
描述
Cap Aluminum Lytic 10uF 35V 20% (5 X 5mm) Radial 2.5mm 0.03A 1000h 85C Ammo Automotive AEC-Q200
Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 35VDC 10uF SU