Panasonic ECE-A1EKS100B
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR KS 25V 10muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
数据表
价格与库存
数据表和文档
Master Electronics
Datasheet9 页10 年前
3 个月趋势:
-13.55%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
符号封装
3D下载
Stock
26,528
Authorized Distributors
5
Capacitance
10 µF
10 µF
10 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Ripple Current
28 mA
28 mA
28 mA
Height - Seated (Max)
5.9944 mm
5.0038 mm
5.0038 mm
相关零件
PanasonicECEA1EKS100I
Panasonic ECEA1EKS100I - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
PanasonicECEA1EKA100
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR KA 25V 10muF ±20% 0.157Dia 4.00mm
NichiconUMT1E100MDD
10uF 25V 卤20% 23mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
NichiconUMW1E100MDD
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 10uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 10uF
PanasonicEEAGA1E100H
Cap Aluminum 10uF 25V 20% (4 X 7mm) Radial 2.5mm 33mA 1000h 105C Ammo Pack
描述
Al Lytic Cap, Radial Ks Series, 85C Rohs Compliant: Yes |Panasonic ECE-A1EKS100B
Al Lytic Cap, Radial KS Series, 85C25VDC,10uF,5x5
CAP ALUM 10UF 20% 25V RADIAL TH