Panasonic ECE-A1HN101U
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR SU 50V 100muF 卤20% 0.394Dia 10.00mm
Production
价格与库存
数据表和文档
Panasonic
Datasheet3 页10 年前
element14
element14 APAC
JRH Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-10.65%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
符号封装
3D下载
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
12,741
Authorized Distributors
6
Capacitance
100 µF
100 µF
100 µF
Mount
PCB, Through Hole
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
250 mA
265 mA
265 mA
Height - Seated (Max)
19.9898 mm
21.9964 mm
21.9964 mm
供应链
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date1998-03-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
United Chemi-ConESMG630ELL101MJC5S
SMG Series 100 uF 63 V ±20 % Through Hole Radial Aluminum Electrolytic Capacitor
Wurth Elektronik860020775015
WCAP-ATG5 Aluminum Electrolytic Capacitors
United Chemi-ConESMG630ETD101MJC5S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 63V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF
NichiconURS1J101MPD
NichiconUVP1J101MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVP 63V 100muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
描述
Cap Aluminum 100uF 50V 20% (10 X 20mm) Radial 5mm 250mA 2000h 85°C Bulk
Panasonic ECEA1HN101U - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
Capacitor 100 uF 50 Volt 20% 10 X 20mm Radial 5mm 250ma 2000 Hours Bulk
100 µF 50 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C
Aluminum Electrolytic Capacitor, Non-polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitors, 100uF, 50V, -40 to 85¡C
Panasonic SCT
Aluminum Electrolytic Capacitor, 100Uf, 50V, 20%, Radial; Rango De Producto:Serie Aec-Q200 Su(Bi-Polar); Capacidad:100Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:50V; Diámetro:10Mm; Terminales Del Condensador:Conexión Radial |Panasonic ECEA1HN101U