Nichicon URS1J101MPD1TD
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 63V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF
Obsolete
数据表和文档
Newark
Datasheet2 页11 年前
Datasheet2 页16 年前
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
10,560
Authorized Distributors
0
Capacitance
100 µF
100 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
63 V
63 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
250 mA
250 mA
Height - Seated (Max)
10.4902 mm
10.4902 mm
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2010-08-27
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-09-15
相关零件
PanasonicECA-1HM101
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF
PanasonicECA1HM101B
PanasonicECA-1HM101BJ
NichiconUFW1H101MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UFW 50V 100muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
NichiconURS1H101MPD
100uF 50V 卤20% 360mA@10kHz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
United Chemi-ConESRG500ETD101MJ09S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF
描述
Cap Aluminum Lytic 100uF 63V 20% (10 X 9mm) Radial 5mm 250mA 2000h 85C Ammo
100uF 63V 卤20% 250mA@120Hz Plugin,D10xL10.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Capacitor Alum Elec, 100Uf, 63V, 20%, Radial; Capacitance:100Μf; Voltage(Dc):63V; Capacitance Tolerance:± 20%; Polarity:Polar; Lead Spacing:5Mm; Product Diameter:10Mm; Product Height:9Mm; Product Range:Urs Series Rohs Compliant: Yes |Nichicon URS1J101MPD1TD