Nichicon UMW1E100MDD1TP
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 10uF
Obsolete
数据表和文档
Capacitance
10 µF
10 µF
10 µF
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Ripple Current
27 mA
28 mA
28 mA
Height - Seated (Max)
5.9944 mm
5.0038 mm
5.0038 mm
相关零件
PanasonicECEA1EKS100I
Panasonic ECEA1EKS100I - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
NichiconUMT1E100MDD
10uF 25V 卤20% 23mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
PanasonicECE-A1EKS100B
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR KS 25V 10muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
PanasonicECEA1EKA100
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR KA 25V 10muF ±20% 0.157Dia 4.00mm
NichiconUMA1E100MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UMA 25V 10muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
描述
Plugin Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
CAP ALUM 10UF 20% 25V RADIAL