Panasonic ECE-A1AN101XB
Cap Aluminum Lytic 100uF 10V 20% (6.3 X 11.2mm) Radial 5mm 130mA 2000h 85C Automotive Ammo
数据表
价格与库存
数据表和文档
JRH Electronics
Datasheet10 页10 年前
Future Electronics
Electro Sonic
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.57%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
Stock
82,588
Capacitance
100 µF
100 µF
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
130 mA
130 mA
Height - Seated (Max)
12.192 mm
11.2014 mm
相关零件
PanasonicECA-1AM101I
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 100uF, 10V, 20%, RADIAL
PanasonicECA-1AM101
Cap Aluminum 100uF 10V 20% Radial 2000h 85°C Bulk
PanasonicECA-1AM101B
Cap Aluminum 100uF 10V 20% Radial 2000h 85°C Ammo Pack
NichiconUPM1A101MED
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 10V 100muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
UKA Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.197Dia 5.00mm ±20% 100muF 10V
NichiconUPJ1A101MED
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 10V 100muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
描述
SU-A Series 10 V 100 uF 85°C 2 KHrs 6.3x11.2mm LS=5mm Bi-Polar Electrolytic Cap
Al Lytic Cap, Bi-Polar Su Series, 85C Rohs Compliant: Yes |Panasonic ECE-A1AN101XB
CAP ALUM 100UF 20% 10V RADIAL TH