Panasonic ECE-A1AN101X
Cap Aluminum 100uF 10V 20% (6.3 X 11.2mm) Radial 2.5mm 130mA 2000h 85°C Bulk
数据表
价格与库存
数据表和文档
RS (Formerly Allied Electronics)
Datasheet0 页0 年前
JRH Electronics
Newark
Arrow Electronics
DigiKey
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.33%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
Stock
82,588
Capacitance
100 µF
100 µF
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
130 mA
130 mA
Height - Seated (Max)
11.2014 mm
12.192 mm
相关零件
PanasonicECA-1AM101I
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 100uF, 10V, 20%, RADIAL
PanasonicECA-1AM101
Cap Aluminum 100uF 10V 20% Radial 2000h 85°C Bulk
KYOCERA AVXUPS1A101MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPS 10V 100muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
PanasonicECA-1AM101B
Cap Aluminum 100uF 10V 20% Radial 2000h 85°C Ammo Pack
NichiconUPM1A101MED
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 10V 100muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
UKA Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.197Dia 5.00mm ±20% 100muF 10V
描述
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR SU 10V 100muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
Cap 100Uf 10Vdc 20% 6.3 X 11.2Mm Rdl 2.5Mm 130Ma 2000 Hr Rohs Compliant: Yes
CAPACITOR ALUM ELEC, 100UF, 10V, 20%,CAPACITOR ALUM ELEC, 100UF, 10V, 20%, RADIAL
Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 10Vdc 100Uf Su Bi-Pol
SU-A Series 10 V 100 uF Ø6.3x11.2mm LS=2.5mm 85°C Radial Electrolytic Cap
CAPACITOR ALUM ELEC, 100UF, 10V, 20%, RA; CAPACITOR ALUM ELEC, 100UF, 10V, 20%, RADIAL; Product Range:PANASONIC - SU(Bi-polar) Series; Capacitance:100µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Diameter:6.3mm; Height:11.2mm; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Lead Spacing:2.5mm