Panasonic ECE-A1AKS221
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR KS 10V 220muF 卤20% 0.315Dia 8.00mm
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet9 页10 年前
Panasonic
Newark
element14 APAC
_legacy Avnet
库存历史记录
3 个月趋势:
-21.61%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
Stock
26,833
Capacitance
220 µF
220 µF
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
1000 hours
1000 hours
Ripple Current
120 mA
120 mA
Height - Seated (Max)
5.0038 mm
5.9944 mm
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
PanasonicECE-A1AKA221
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR KA 10V 220muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
PanasonicECE-A1AKA221Q
Panasonic ECEA1AKA221Q - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 220uF, Through Hole Mount
PanasonicECE-A1AKA221I
KA Series 10 V 220 uF ±20% 8 x 7 mm LS=2.5 mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 220uF
KYOCERA AVXUVY1A221MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVY 10V 220muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
描述
Cap Aluminum 220uF 10V 20% (8 X 5mm) Radial 2.5mm 120mA 1000h 85°C Bulk
Panasonic ECEA1AKS221 - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
ECE-KS Series 10 V 220 uF Ø8 x 5 mm LS=2.5 mm Aluminum Electrolytic Cap
Aluminum Electrolytic Capacitors, 220uF, 10V, -40 to 85¡C
Panasonic SCT
CAP, 220µF, 10V, 20%; Capacitance: 220µF; Voltage Rating: 10V; Product Range: KS Series; Capacitance Tolerance: ± 20%; Capacitor Terminals: Radial Leaded; Diameter: 8mm; Lead Spacing: 2.5mm; Height: 5mm; Operating Temperature Mi
Aluminum Electrolytic Capacitor, 220Uf, 20%, 10V, Radial; Capacitance:220Μf; Voltage(Dc):10V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:1000 Hours @ 85°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:2.5Mm Rohs Compliant: Yes |Panasonic ECE-A1AKS221.