KYOCERA AVX UVY1A221MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVY 10V 220muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页3 年前
LKR
TME
Newark
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
Stock
2,239
Capacitance
220 µF
220 µF
Mount
PCB, Through Hole
Through Hole
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
Ripple Current
155 mA
165 mA
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
12.4968 mm