Panasonic ECA-1HHG470I
Cap Aluminum 47uF 50V 20% (6.3 X 11.2mm) Radial 2.5mm 110mA 1000h 105°C Ammo Pack
数据表和文档
Panasonic
Datasheet5 页9 年前
Newark
element14 APAC
Master Electronics
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
+36.86%
Capacitance
47 µF
47 µF
47 µF
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
1000 hours
1000 hours
Ripple Current
110 mA
110 mA
110 mA
Height - Seated (Max)
12.192 mm
12.192 mm
12.192 mm
供应链
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date1998-03-24
相关零件
PanasonicECA1HHG470
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF
PanasonicECA1JHG470
Cap Aluminum 47uF 63V 20% (6.3 X 11.2mm) Radial 2.5mm 120mA 1000h 105°C Bulk
PanasonicECA-1JHG470B
Panasonic ECA1JHG470B - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
United Chemi-ConEKMG500ELL470MF11D
Cap Aluminum Lytic 47uF 50V 20% (6.3 X 11mm) Radial 2.5mm 110mA 1000h 105°C Bulk
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVZ 63V 47muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
KYOCERA AVXUVZ1J470MED
描述
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR NHG 50V 47muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
Panasonic ECA1HHG470I - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
47µF 50V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitors, 47uF, 50V, -55 to 105¡C
Panasonic SCT
CAPACITOR ALUM ELECT, 47uF, 50V, 20%, RA; CAPACITOR ALUM ELECT, 47uF, 50V, 20%, RADIAL; Product Range:PANASONIC - NHG Series; Capacitance:47µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Diameter:6.3mm; Height:11.2mm; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Lead Spacing:2.5mm