KYOCERA AVX UVZ1J470MED
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVZ 63V 47muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页3 年前
Nichicon SCT
TME
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
+1.25%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
封装
Stock
92,126
Authorized Distributors
5
Capacitance
47 µF
47 µF
47 µF
Mount
PCB, Through Hole
Voltage Rating (DC)
63 V
63 V
63 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Ripple Current
120 mA
120 mA
120 mA
Height - Seated (Max)
10.9982 mm
12.4968 mm
12.4968 mm
Introduction Date2003-07-28
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 1 year ago)
LTB Date2023-03-31
LTD Date2023-11-30
相关零件
KYOCERA AVXUVZ1H470MED
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVZ 50V 47muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
PanasonicECA1JHG470
Cap Aluminum 47uF 63V 20% (6.3 X 11.2mm) Radial 2.5mm 120mA 1000h 105°C Bulk
KYOCERA AVXUVY1J470MED
CAPACITOR ALUMINUM ELECTROLYTIC, 1000H 6.3 (DIA.) X 11MM, 47UF 63VDC, VY SERIES
PanasonicECA1HHG470
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF
PanasonicECA-1HHG470I
Cap Aluminum 47uF 50V 20% (6.3 X 11.2mm) Radial 2.5mm 110mA 1000h 105°C Ammo Pack
Cornell DubilierSK470M050ST
Cap Aluminum Lytic 47uF 50V 20% (6.3 X 11mm) Radial 2.5mm 2.82 Ohm 150mA 2000h 85C Standard
描述
CAPACITOR, ALUMINUM ELECTROLYTIC, CAP 47UF 20% RADIAL 6.3X11 LS 2.5MM
Cap Aluminum Lytic 47uF 63V 20% (6.3 X 11mm) Radial 2.5mm 120mA 1000h 105C Bulk
47uF 63V 卤20% 120mA@120Hz Plugin,D6.3xL11mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 63V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF, Through Hole Mount
Capacitor Alum Elec 47Uf, 63V, 20%, Radial; Capacitance:47Μf; Voltage(Dc):63V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:1000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Capacitor Case/Package:Radial Leadedrohs Compliant: Yes |Nichicon UVZ1J470MED