Panasonic 6SEP150M+TSS
Polymer Aluminium Electrolytic Capacitor, 150 uF, 6.3 V, Radial Leaded, 0.035 ohm
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet8 页6 年前
Panasonic
Panasonic SCT
TME
RS (Formerly Allied Electronics)
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
TraceParts
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
1,515
Authorized Distributors
6
Capacitance
150 µF
150 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
35 mΩ
35 mΩ
Life (Hours)
3000 hours
3000 hours
Ripple Current
128 mA
128 mA
Height - Seated (Max)
7.0104 mm
7.0104 mm
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2004-10-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
Panasonic4SEP150M+TSS
Cap Aluminum 150uF 4V 20% (6.3 X 6mm) Radial 2.5mm 0.04 Ohm 1810mA 3000h 105C T/R
Panasonic16SEP150M+T
Cap Aluminum 150uF 16V 20% (10 X 8mm) Radial Cylindrical 5mm 3020mA 3000hr 105°C Ammo Pack
NichiconPLV1D151MCL1
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 20V, 20% +Tol, 20% -Tol, 150uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 20V, 20% +Tol, 20% -Tol, 150uF
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 150uF, Surface Mount, 3333
Panasonic 16SEPF150M+TSS - Conductive Polymer Aluminum Solid Capacitors (OS-CON)
描述
Panasonic 6SEP150M+TSS - Conductive Polymer Aluminum Solid Capacitors (OS-CON)
CAPACITOR, ALUMINUM ORGANIC POLYMER, 6.3VDC,150UF,35MOHM,8X7MM, T&A BOX
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 150uF, Through Hole Mount