Panasonic 4SEP150M+TSS
Cap Aluminum 150uF 4V 20% (6.3 X 6mm) Radial 2.5mm 0.04 Ohm 1810mA 3000h 105C T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet8 页6 年前
Panasonic
Panasonic SCT
RS (Formerly Allied Electronics)
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
TraceParts
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
6
Capacitance
150 µF
150 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
4 V
4 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
40 mΩ
40 mΩ
Life (Hours)
3000 hours
3000 hours
Ripple Current
90.5 mA
90.5 mA
Height - Seated (Max)
5.9944 mm
5.9944 mm
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2004-10-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
Panasonic6SEP150M+TSS
Polymer Aluminium Electrolytic Capacitor, 150 uF, 6.3 V, Radial Leaded, 0.035 ohm
Panasonic16SEP150M+T
Cap Aluminum 150uF 16V 20% (10 X 8mm) Radial Cylindrical 5mm 3020mA 3000hr 105°C Ammo Pack
NichiconPLV1D151MCL1
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 20V, 20% +Tol, 20% -Tol, 150uF, Through Hole Mount
United Chemi-ConAPSG160ELL151MF05S
Cap Aluminum Polymer 150uF 16VDC 20% (6.3 X 5mm) Radial 2.5mm 0.02 Ohm 3200mA 20000h 105C Bulk
Panasonic 16SEPF150M+TSS - Conductive Polymer Aluminum Solid Capacitors (OS-CON)
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 150uF, Surface Mount, 3333
描述
Panasonic 4SEP150M+TSS - Conductive Polymer Aluminum Solid Capacitors (OS-CON)
CAPACITOR, ALUMINUM ORGANIC POLYMER, 4VDC,150UF,40MOHM,6.3X6MM, T&A BOX
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 4V, 20% +Tol, 20% -Tol, 150uF, Through Hole Mount