onsemi NZQA6V8AXV5T1G
Tvs Diodes & Esd Suppressors; NZQA6V8AXV5T1G; on Semiconductor; 4.3 V; 5; 13 V; 6.47 V
Production
价格与库存
数据表和文档
Master Electronics
Datasheet5 页16 年前
IHS
Future Electronics
Newark
Newchip Electronics Limited
库存历史记录
3 个月趋势:
-10.25%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 onsemi NZQA6V8AXV5T1G 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
3D下载
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Polarity
Unidirectional
Unidirectional
Number of Unidirectional Channels
4
Number of Bidirectional Channels
Breakdown Voltage
6.8 V
6.8 V
Clamping Voltage
13 V
13 V
Peak Pulse Power
20 W
20 W
Peak Pulse Current
1.6 A
1.6 A
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
SOT-553 4 Surface Mount Zener Zener Tvs Diode 5.3V 1.6A 8/20mus 20W 17pF
NZQA5V6A Series 5.9 V 1 uA 17 pF Surface Mount Quad TVS Array - SOT-553-5
Trans Voltage Suppressor Diode, 30W, 5V V(RWM), Unidirectional, 4 Element, Silicon, MO-252
Very low capacitance unidirectional quadruple ESD protection diode arrays
ESD protection diodes / TVS diodes; NEXPERIA; PESD5V0S4UD, 115; 13 V; 20 A; 5 V; 6.4 V - 7.2 V
Diode TVS Quad Uni-Dir 3V 14W 5-Pin SOT-953 T/R
描述
ESD Suppressor Diode TVS Uni-Dir 4.3V 5-Pin SOT-553 T/R / TVS DIODE 4.3VWM 13VC SOT553
Trans Voltage Suppressor Diode, 20W, 4.3V V(RWM), Unidirectional, 4 Element, Silicon
NZQA6V8AXV5T1G, QUAD UNI-DIRECTIONAL TVS DIODE, 20W, 5-PIN SOT-553
ESD Suppressors / TVS Diodes Low Cap. TVS Quad Array for ESD
13V 6.47V SOT-553-5 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS
NZQAxVxAXV5T Series 6.8 V 1.6 A Surface Mount ESD Protection Diode - SOT-553
ESD Protection Diode with Low Clamping Voltage
4.3V 20W 1.6A 13V 6.47V SOT-553 1.6mm*550¦Ìm
SOT-553-5 ESD Protection Devices ROHS
Diode, Aec-Q101, Esd, 4.3V, Sot-553; Clamping Voltage Vc Max:13V; Diode Case Style:Sot-553; No. Of Pins:5Pins; Operating Voltage:-; Power Dissipation Pd:380Mw; Product Range:-; Automotive Qualification Standard:Aec-Q101; Svhc:No Svhcrohs Compliant: Yes |Onsemi NZQA6V8AXV5T1G