onsemi NZQA6V8AXV5T1
SOT-553 4 Surface Mount Zener Zener Tvs Diode 6.1V 1.6A 8/20mus 20W 15pF
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet6 页8 年前
Upverter
Farnell
Newchip Electronics Limited
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 onsemi NZQA6V8AXV5T1 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
3
Polarity
Unidirectional
Unidirectional
Number of Unidirectional Channels
4
Number of Bidirectional Channels
Breakdown Voltage
6.8 V
6.8 V
Clamping Voltage
13 V
13 V
Peak Pulse Power
20 W
20 W
Peak Pulse Current
1.6 A
1.6 A
供应链
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2003-02-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2010-10-14
LTD Date2011-04-14
相关零件
NZQA5V6A Series 5.9 V 1 uA 17 pF Surface Mount Quad TVS Array - SOT-553-5
SOT-553 4 Surface Mount Zener Zener Tvs Diode 5.3V 1.6A 8/20mus 20W 17pF
ESD protection diodes / TVS diodes; NEXPERIA; PESD5V0S4UD, 115; 13 V; 20 A; 5 V; 6.4 V - 7.2 V
Trans Voltage Suppressor Diode, 30W, 5V V(RWM), Unidirectional, 4 Element, Silicon, MO-252
onsemiSMF05T1
5-TSSOP SC-70-5SOT-353 4 Surface Mount Zener Zener Tvs Diode 6V 12A 8/20mus 200W 90pF @ 1MHz
ESD Suppressor TVS 30kV Automotive 6-Pin TSOP T/R
描述
ESD Suppressor Diode TVS Uni-Dir 4.3V 6.8Vbr 13Vc 5-Pin SOT-553 T/R
Trans Voltage Suppressor Diode, 20W, 4.3V V(RWM), Unidirectional, 4 Element, Silicon
ESD Protection Diode with Low Clamping Voltage
TVS QUAD UNI-DIR 20W 5PIN SOT-553