onsemi NCV78L12ABPG
Linear Voltage Regulator, 100 mA, 5 to 24 V, Positive
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet19 页4 年前
SHENGYU ELECTRONICS
onsemi
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 onsemi NCV78L12ABPG 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
备用零件
Price @ 1000
Stock
86,797
Authorized Distributors
5
Case/Package
TO-92
TO-92
Number of Pins
3
Number of Outputs
1
Max Output Current
100 mA
100 mA
100 mA
Min Input Voltage
14.5 V
14.5 V
14.5 V
Max Input Voltage
27 V
27 V
27 V
Min Output Voltage
12 V
12 V
Max Output Voltage
Accuracy
5 %
5 %
Dropout Voltage
1.7 V
1.7 V
1.7 V
Power Supply Rejection Ratio (PSRR)
42 dB
42 dB
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date1999-01-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
Linear Voltage Regulator, 100 mA, 5 to 24 V, Positive Vout: 15.0 V; TJ = 0°C to +125°C
STMicroelectronicsL78L15ABZ-AP
L78L Series 100 mA 15 V Positive Voltage LDO Regulator Through Hole - TO-92
STMicroelectronicsL78L12ABZ-AP
Linear Voltage Regulator, Adjustable, up to 35V Input, 100mA Out, TO-92-3
STMicroelectronicsL78L12ACZ-AP
L78L12ACZ-AP, SINGLE LINEAR VOLTAGE REGULATOR, 100MA 12 V, +/-5%, 3-PIN TO-92
Linear Voltage Regulator, 100 mA, 5 to 24 V, Positive Vout: 12.0 V; TJ = 0°C to +125°C
描述
Standard Regulator Pos 12V 0.1A Automotive 3-Pin TO-92 Bag
Ic,volt Regulator,fixed,+12V,bipolar,sip,3Pin,plastic |Onsemi NCV78L12ABPG
IC REG LINEAR 12V 100MA TO92-3
Fixed Positive Standard Regulator, 12V, BIPolar, PBCY3
NCV78L12 Bulk Through Hole Over Temperature Short Circuit voltage regulator linear 1.7V 100mA 625mW -40C~125C