onsemi NCV4276BDS50R4G
70dB(100Hz) 200¦ÌA Fixed 400mA 1 5V 4.5V 5V 45V 500mV@ 250mA 20mV 15mV D2PAK-5 , 4.83mm
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet19 页11 年前
Newark
3 个月趋势:
Restocked
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
3
Min Input Voltage
6 V
6 V
6 V
Max Input Voltage
40 V
40 V
40 V
Polarity
Positive
Positive
Output Type
Fixed
Fixed
Number of Regulators
1
Output Voltage
5 V
5 V
5 V
Output Current
400 mA
400 mA
400 mA
Dropout Voltage
250 mV
250 mV
250 mV
Power Supply Rejection Ratio (PSRR)
供应链
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2011-02-02
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 1 day ago)
LTB Date2022-12-30
LTD Date2023-06-30
Manufacturer Lifecycle StatusOBSOLETE (Last Updated: 1 day ago)
相关零件
NCV4276: 5.0 V, 3.3 V, 2.5 V, 1.8 V / 400 mA w/ Enable, w/ 2% or 4% Output Voltage Accuracy LDO
NCV4275A Series 450 mA 5 V Fixed Output LDO Voltage Regulator w/ Reset - D2PAK-5
LDO Regulator Pos 5V 0.35A Automotive 6-Pin(5+Tab) D2PAK T/R
Ddpak 500 Ma Cmos Ldo, Adjusttable Vout, Extended Temp Range Rohs Compliant: Yes
LDO Regulator Pos 0.8V 0.5A Automotive 6-Pin(5+Tab) DDPAK
LDO Regulator Pos 1.8V 0.5A 6-Pin(5+Tab) DDPAK
描述
NCV4276 Series 400 mA 5 V Fixed Output LDO Voltage Regulator - D2PAK-5
NCV4276B Tape & Reel (TR) Surface Mount Over Temperature Reverse Polarity Short Circuit voltage regulator linear 250mV 9.347mm 400mA -40C~150C
Ldo Volt Reg, 0.4A, 5V, To-263-5; Output Type:Fixed; Input Voltage Min:-; Input Voltage Max:45V; Fixed Output Voltage Nom.:5V; Adjustable Output Voltage Min:-; Adjustable Output Voltage Max:-; Output Current:400Ma; Dropout Voltage Rohs Compliant: Yes |Onsemi NCV4276BDS50R4G.