onsemi NCP612SQ33T1G
Obsolete Lead Free Positive GULL WING Linear Voltage Regulator IC -40C~85C 100mA 2mm 200mV
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet9 页12 年前
Augswan
HQonline
Arrow Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 onsemi NCP612SQ33T1G 符号、封装和 3D STEP 模型。
备用零件
Price @ 1000
Stock
62,484
Authorized Distributors
1
Case/Package
TSSOP
TSSOP
Number of Pins
70
Number of Outputs
1
Max Output Current
Min Input Voltage
4.3 V
4.3 V
Max Input Voltage
6 V
6 V
Min Output Voltage
Max Output Voltage
Accuracy
2 %
2 %
Dropout Voltage
200 mV
200 mV
Power Supply Rejection Ratio (PSRR)
供应链
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Fixed Positive LDO Regulator, 2.5V, 0.3V Dropout, CMOS, PDSO5
Fixed Positive LDO Regulator, 3.1V, 0.3V Dropout, CMOS, PDSO5
Obsolete Lead Free Positive GULL WING Linear Voltage Regulator IC -40C~85C 100mA 2mm 160mV
描述
LDO Regulator Pos 3.3V 0.2A 5-Pin SC-88A T/R
Fixed Positive Standard Regulator, 3.3V, CMOS, PDSO5
IC REG LINEAR 3.3V 100MA SC88A