onsemi NCP512SQ31T1G
Fixed Positive LDO Regulator, 3.1V, 0.3V Dropout, CMOS, PDSO5
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页6 年前
Augswan
onsemi
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 onsemi NCP512SQ31T1G 符号、封装和 3D STEP 模型。
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
2
Case/Package
TSSOP
TSSOP
Number of Pins
5
Number of Outputs
1
Max Output Current
200 mA
200 mA
Min Input Voltage
4.1 V
4.1 V
4.1 V
Max Input Voltage
6 V
6 V
6 V
Min Output Voltage
Max Output Voltage
Accuracy
2 %
2 %
2 %
Dropout Voltage
170 mV
170 mV
170 mV
Power Supply Rejection Ratio (PSRR)
供应链
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2002-01-10
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 2 months ago)
LTB Date2022-01-08
LTD Date2022-07-08
相关零件
Fixed Positive LDO Regulator, 2.5V, 0.3V Dropout, CMOS, PDSO5
Fixed Positive LDO Regulator, 5V, 0.3V Dropout, CMOS, PDSO5
Obsolete Lead Free Positive GULL WING Linear Voltage Regulator IC -40C~85C 100mA 2mm 210mV
描述
LDO Regulator, 80 mA, Low Dropout, Low Iq
LDO Regulator Pos 3.1V 0.2A 5-Pin SC-88A T/R
NCP512 Tape & Reel (TR) Surface Mount Over Current Over Temperature voltage regulator linear 170mV 2mm 80mA -40C~85C