onsemi NCP612SQ25T1G
Obsolete Lead Free Positive GULL WING Linear Voltage Regulator IC -40C~85C 100mA 2mm 270mV
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet9 页12 年前
SHENGYU ELECTRONICS
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 onsemi NCP612SQ25T1G 符号、封装和 3D STEP 模型。
备用零件
Price @ 1000
Stock
65,075
Authorized Distributors
2
Case/Package
TSSOP
TSSOP
Number of Pins
70
Number of Outputs
1
Max Output Current
Min Input Voltage
3.5 V
3.5 V
Max Input Voltage
6 V
6 V
Min Output Voltage
Max Output Voltage
Accuracy
2 %
2 %
Dropout Voltage
270 mV
270 mV
Power Supply Rejection Ratio (PSRR)
Introduction Date2005-04-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Fixed Positive LDO Regulator, 2.5V, 0.3V Dropout, CMOS, PDSO5
Obsolete Lead Free Positive GULL WING Linear Voltage Regulator IC -40C~85C 100mA 2mm 210mV
Obsolete Lead Free Positive GULL WING Linear Voltage Regulator IC -40C~85C 100mA 2mm 200mV
描述
LDO Regulator Pos 2.5V 0.2A 5-Pin SC-88A T/R
Fixed Positive Standard Regulator, 2.5V, CMOS, PDSO5
IC REG LINEAR 2.5V 100MA SC88A