onsemi NCP508MT25TBG
Ldo Regulator, 50 Ma, High Psrr, Low Noise, With Fast Turn On/ Reel |Onsemi NCP508MT25TBG
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet16 页15 年前
Master Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.03%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 onsemi NCP508MT25TBG 符号、封装和 3D STEP 模型。
供应链
Country of OriginThailand
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2011-01-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
LDO Regulator, 50 mA, High PSRR, Low Noise, with Fast Turn On
STMicroelectronicsLDK130PU-R
LDK130 Series 0.3 A ADJ Output Low Noise LDO Voltage Regulator - DFN-6 (1.2x1.3)
Texas InstrumentsTLV7111225DSER
200-mA, high-PSRR, dual-channel low-dropout voltage regulator with enable & active pulldown
MIC5365 Series 3.3 V 150 mA Fixed High Performance Low Dropout Regulator-SOT-353
描述
Fixed Positive LDO Regulator, 2.5V, 0.3V Dropout, CMOS, PDSO6
LDO Regulator Pos 2.5V 0.05A 6-Pin WDFN T/R
IC REG LINEAR 2.5V 50MA 6-WDFN
70dB(1kHz) 1¦ÌA Fixed 50mA 1 2.5V 2.5V 7V 180mV@ 50mA (Typ) 40 mV 20mV WDFN-6 , 1.5mm*1.5mm*750¦Ìm
LDO Voltage Regulators 50 MA LDO