onsemi NCP508MT18TBG
LDO Regulator, 50 mA, High PSRR, Low Noise, with Fast Turn On
EOL
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet16 页15 年前
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 onsemi NCP508MT18TBG 符号、封装和 3D STEP 模型。
供应链
Country of OriginThailand
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2011-01-28
Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 2 years ago)
LTB Date2022-01-08
LTD Date2022-07-08
Manufacturer Lifecycle StatusLAST SHIPMENTS (Last Updated: 2 years ago)
相关零件
Ldo Regulator, 50 Ma, High Psrr, Low Noise, With Fast Turn On/ Reel |Onsemi NCP508MT25TBG
STMicroelectronicsLDK130PU-R
LDK130 Series 0.3 A ADJ Output Low Noise LDO Voltage Regulator - DFN-6 (1.2x1.3)
Texas InstrumentsTLV7111225DSER
200-mA, high-PSRR, dual-channel low-dropout voltage regulator with enable & active pulldown
MIC5365 Series 3.3 V 150 mA Fixed High Performance Low Dropout Regulator-SOT-353
描述
Fixed Positive LDO Regulator, 1.8V, 0.3V Dropout, CMOS, PDSO6
LDO Regulator Pos 1.8V 0.05A 6-Pin WDFN T/R
NCP508 Tape & Reel (TR) Surface Mount Over Current Over Temperature voltage regulator linear 180mV 50mA -40C~85C 70dB