onsemi NCP1253BSN65T1G
PWM Controller, Current Mode, for Offline Power Supplies
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet16 页11 年前
Master Electronics
3 个月趋势:
+40.16%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Topology
Flyback
Flyback
Output Voltage
14 V
Min Input Voltage
9.4 V
9.4 V
Max Input Voltage
28 V
28 V
Max Input Current
Efficiency
Max Switching Frequency
71 kHz
71 kHz
Output Voltage Accuracy
Fault Protection
Over Voltage, Short Circuit
Over Voltage, Short Circuit
Synchronous Rectifier
Case/Package
TSSOP
TSSOP
Number of Pins
6
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
PWM Controller, Current Mode, up to 28 V Supply, 65/100 kHz, 500 mA Out, TSOP-6
NCP1253ASN65T1G, PWM CURRENT MODE CONTROLLER, 71 KHZ, 28 V, 6-PIN TSOP
AC to DC SwitchingConverter Flyback 9.4V 65kHz T/R 6-Pin TSOP
描述
Switching Controller, Current-mode, 71kHz Switching Freq-Max, PDSO6
TSOP-6-1.5mm AC-DC Controllers and Regulators ROHS
Current Mode PWM Controller 500mA 6-Pin TSOP T/R
Avnet Japan
Switching Controllers Current Mode PWM Offline Controller
PWM CONTROLLER, 65KHZ, TSOP-6; Input Voltage:-; Output Current:-; Supply Voltage Min:-; Max:28V; Controller IC Case
Ocp Auto Ovp Vcc Latch |Onsemi NCP1253BSN65T1G
AC-DC Controller And Voltage Regulator
ACTIVE (Last Updated: 4days ago) Over Voltage Short Circuit Tape & Reel (TR) e3 dc ac converter 9.4V 3.1mm 65kHz 500mA
SWITCHING CONTROLLER, CURRENT-MO
PWM CONTROLLER, 65KHZ, TSOP-6; Input Voltage: -; Output Voltage: -; Output Current: -; Supply Voltage Min: -; Supply Voltage Max: 28V; Controller IC Case Style: TSOP; No. of Pins: 6Pins; Frequency: 65kHz; Operating Temperature Min: -40°C; Operating Temperature Max: 125°C; Product Range: -; Automotive Qualification Standard: -; RoHS Phthalates Compliant: Yes; MSL: MSL 1 - Unlimited; SVHC: No SVHC (27-Jun-2018)