onsemi NCP1250BSN65T1G
AC to DC SwitchingConverter Flyback 9.4V 65kHz T/R 6-Pin TSOP
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet25 页11 年前
Newark
onsemi
iiiC
库存历史记录
3 个月趋势:
-6.47%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
封装
供应链
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2010-10-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
PWM Controller, Current Mode, up to 28 V Supply, 65/100 kHz, 500 mA Out, TSOP-6
PWM Controller, Current Mode, for Offline Power Supplies
NCP1251 Series 28 V 71 kHz Surface Mount Current-Mode PWM Controller - TSOP-6
描述
Switching Controller, Current-mode, 71kHz Switching Freq-Max, PDSO6
Current Mode PWM Controller 500mA 6-Pin TSOP T/R
Avnet Japan
SOT-23-6 AC-DC Controllers & Regulators ROHS
I-Mode Controller 65kHz Auto-Rec. TSOP6
RS APAC
Switching Controllers ACDC SWITCH OCP AUTO
IC OFFLINE SWITCH FLYBACK 6TSOP
AC-DC Controller And Voltage Regulator
AC Switching Converter Controller
NCP1250 ACTIVE (Last Updated: 2days ago) Over Power Over Voltage Short Circuit Tape & Reel (TR) dc ac converter 12V 3.1mm 65kHz 500mA
PWM CONT, CURRENT MODE, 28V, TSOP-6; Input Voltage: 28V; Output Voltage: -; Output Current: 500mA; Supply Voltage Min: -; Supply Voltage Max: 28V; Controller IC Case Style: TSOP; No. of Pins: 6Pins; Frequency: 60kHz; Operating T