onsemi MC78L24ACPG
Linear Voltage Regulator, 100 mA, 5 to 24 V, Positive Vout: 24.0 V; TJ = 0°C to +125°C
数据表和文档
Upverter
Datasheet18 页16 年前
Datasheet17 页18 年前
Technical Drawing2 页7 年前
IHS
SHENGYU ELECTRONICS
Farnell
3 个月趋势:
-3.30%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 onsemi MC78L24ACPG 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
封装
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Case/Package
TO-92
TO-92
Number of Pins
3
Number of Outputs
1
Max Output Current
100 mA
100 mA
100 mA
Min Input Voltage
27 V
27 V
27 V
Max Input Voltage
38 V
38 V
38 V
Min Output Voltage
24 V
24 V
24 V
Max Output Voltage
Accuracy
4 %
4 %
Dropout Voltage
1.7 V
1.7 V
1.7 V
Power Supply Rejection Ratio (PSRR)
45 dB
37 dB
37 dB
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date1999-01-01
相关零件
STMicroelectronicsL78L24ACZ-AP
Linear Voltage Regulator, Adjustable, up to 40V Input, 100mA Out, TO-92-3
Linear Voltage Regulator, 100 mA, 5 to 24 V, Positive Vout: 18.0 V; TJ = 0°C to +125°C
LDO Regulator Pos 18V 0.1A 3-Pin TO-92R Ammo
STMicroelectronicsL78L09ACZ-TR
L78L Series 100 mA 9 V Positive Voltage LDO Regulator Through Hole - TO-92
STMicroelectronicsL78L09ABZ
Linear Voltage Regulator, 100 mA, 5 to 24 V, Positive Vout: 5.0 V; TJ = -40°C to +125°C
描述
MC78L00A Series 100 mA 24 V Fixed Output Through Hole LDO Regulator - TO-92
Standard Regulator Pos 24V 0.1A 3-Pin TO-92 Bag
PWR SPLY FUNC, VOLTAGE REGULATOR, POSITIVE VOLTAGE OUT, TO-92,VS 40VDC, VO 24V
Linear Fixed Voltage Regulator 24V 100mA TO-92
45dB(120Hz) 6.5mA Fixed 100mA 1 24V 26V 24V 40V 200mV 350mV TO-226,TO-92 5.33mm
ON SEMICONDUCTOR MC78L24ACPG Linear Voltage Regulator, 7824, Fixed, Positive Voltage, 33V To 40V In, 24V And 0.1A Out, TO-92-3
IC, LINEAR VOLTAGE REGULATOR; Fixed Output Voltage Nom.: 24V; Adjustable Output Voltage Min: -; Adjustable Output Voltage Max: -; Input Voltage Min: 33V; Input Voltage Max: 40V; Product Range: 7824 Voltage Regulators; Output C