onsemi MC78L18ACPG
Linear Voltage Regulator, 100 mA, 5 to 24 V, Positive Vout: 18.0 V; TJ = 0°C to +125°C
数据表和文档
IHS
Datasheet19 页4 年前
Farnell
HQonline
Newark
element14 APAC
库存历史记录
3 个月趋势:
+11.40%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 onsemi MC78L18ACPG 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
封装
备用零件
Price @ 1000
Stock
94,783
Authorized Distributors
6
Case/Package
TO-92
TO-92
Number of Pins
3
Number of Outputs
1
Max Output Current
100 mA
100 mA
100 mA
Min Input Voltage
20.7 V
20.7 V
20.7 V
Max Input Voltage
33 V
33 V
33 V
Min Output Voltage
18 V
Max Output Voltage
Accuracy
Dropout Voltage
1.7 V
1.7 V
1.7 V
Power Supply Rejection Ratio (PSRR)
48 dB
相关零件
STMicroelectronicsL78L15ACZ
LINEAR VOLTAGE REGULATOR, 15V, TO-92; In; Input Voltage Min:23V; Max:35V; Output Current:100mA;
Linear Voltage Regulator, 100 mA, 5 to 24 V, Positive Vout: 15.0 V; TJ = 0°C to +125°C
LDO Regulator Pos 18V 0.1A 3-Pin TO-92R Ammo
Linear Voltage Regulator, 100 mA, 5 to 24 V, Positive
STMicroelectronicsL78L12ACZ
L78L Series 12 V 100 mA Positive Voltage LDO Regulator Through Hole - TO-92
STMicroelectronicsL78L12ACZ-TR
L78L Series 12 V 100 Ma Through Hole Positive Voltage LDO Regulator - TO-92
描述
MC78L00A Series 100 mA 18 V Fixed Output LDO Positive Voltage Regulator - TO-92
Linear Fixed Voltage Regulator 18V 100mA TO-92
PWR SPLY FUNC, VOLTAGE REGULATOR, POSITIVE VOLTAGE OUT, TO-92,VS 35VDC, VO 18V
100 MILLIAMP POSITIVE VOLTAGE REGULATOR Fixed Positive Standard Regulator, 18VBIPolar, PBCY3
48dB(120Hz) 6.5mA Fixed 100mA 1 18V 20V 20V 35V 170mV 325mV TO-226,TO-92 5.33mm
LINEAR VOLT REG, FIXED, 18V, TO-92-3; Fixed Output Voltage Nom.: 18V; Adjustable Output Voltage Min: -; Adjustable Output Voltage Max: -; Input Voltage Min: 27V; Input Voltage Max: 35V; Product Range: 7818 Voltage Regulators;