onsemi MC33375D-3.3G
LDO Regulator, 300 mA, High PSRR, with On/Off Control Vout: 3.3 V
EOL
价格与库存
数据表和文档
JRH Electronics
Datasheet17 页4 年前
onsemi
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
+66.98%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 onsemi MC33375D-3.3G 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
89,803
Authorized Distributors
4
Case/Package
SOP
SOP
Number of Pins
8
Number of Outputs
1
Max Output Current
300 mA
300 mA
Min Input Voltage
4.3 V
4.3 V
Max Input Voltage
12 V
12 V
Min Output Voltage
Max Output Voltage
Accuracy
1 %
1 %
Dropout Voltage
260 mV
260 mV
Power Supply Rejection Ratio (PSRR)
供应链
Country of OriginPhilippines
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date1999-06-01
Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 2 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusLAST SHIPMENTS (Last Updated: 2 years ago)
相关零件
MC33275 Series 300 mA 3.3 V Fixed Output SMT LDO Voltage Regulator - SOIC-8
MC33275 Series 5 V 300 mA Fixed Low Dropout Voltage Regulator - SOIC-8
LDO Regulator, 300 mA, High PSRR Vout: 5.0 V
MicrochipTC1107-3.3VOA
TC1107 Series 100 mA 3.3 V Fixed Output LDO Regulator w/Shutdown - SOIC-8
LDO Regulator Pos 2.7V 0.3A 8-Pin SOIC N T/R
MicrochipTC1174VOATR
TC1174 Series 300 mA ADJ Output CMOS LDO Regulator w/Shutdown - SOIC-8
描述
LDO Regulator Pos 3.3V 0.3A 8-Pin SOIC N Rail
Fixed Positive LDO Regulator, 3.3V, 0.4V Dropout, BIPolar, PDSO8
75dB(120Hz) 200¦ÌA Fixed 300mA 1 3.3V 2.5V 3.3V 13V 500mV@ 300mA 25mV 10mV SOIC-8 1.5mm
IC REG LINEAR 3.3V 300MA 8SOIC
MC33375D-3.3G, ANA 0.3A 3.3V LDO W.ENAB | ON Semiconductor MC33375D-3.3G
LDO, FIXED, 3.3V, 0.3A, SOIC-8; Output Type: Fixed; Input Voltage Min: 4.3V; Input Voltage Max: 13V; Fixed Output Voltage Nom.: 3.3V; Adjustable Output Voltage Min: -; Adjustable Output Voltage Max: -; Output Current: 300mA; Dr
LDO, FIXED, 3.3V, 0.3A, SOIC-8; Output Type:Fixed; Input Voltage Min:4.3V; Input Voltage Max:13V; Fixed Output Voltage Nom.:3.3V; Adjustable Output Voltage Min:-; Adjustable Output Voltage Max:-; Output Current:300mA; Dropout Voltage Vdo:260mV; LDO Regulator Case Style:SOIC; No. of Pins:8Pins; Operating Temperature Min:-40°C; Operating Temperature Max:125°C; Product Range:3.3V 300mA LDO Voltage Regulators; Automotive Qualification Standard:-; RoHS Phthalates Compliant:Yes; MSL:MSL 1 - Unlimited; SVHC:No SVHC (15-Jan-2018)