onsemi 74HCT14DTR2G
Inverter Schmitt Trigger, Hex, 1 Input, 14 Pins, TSSOP
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet8 页19 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
iiiC
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 onsemi 74HCT14DTR2G 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
4
Case/Package
TSSOP
TSSOP
Number of Pins
14
Logic Function
Buffer, Inverter, Schmitt Trigger
Inverter
Inverter
Number of Circuits
6
Number of Inputs
1
Propagation Delay
4.8 ns
18 ns
18 ns
Low Level Output Current
4 mA
4 mA
4 mA
High Level Output Current
Min Supply Voltage
4.5 V
4.5 V
4.5 V
Max Supply Voltage
5.5 V
5.5 V
5.5 V
Quiescent Current
2 µA
2 µA
供应链
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
Inverter Schmitt Trigger, Hex, 1 Input, 14 Pins, TSSOP, 74HCT14
Texas InstrumentsSN74HCT04PWR
Inverter 6-Element CMOS 14-Pin TSSOP T/R / IC HEX INV 14-TSSOP
Texas InstrumentsSN74HCT14PWR
6-ch, 4.5-V to 5.5-V inverters with Schmitt-Trigger inputs 14-TSSOP -40 to 85
Texas InstrumentsSN74HCT04PW
6-ch, 4.5-V to 5.5-V inverters with TTL-compatible CMOS inputs 14-TSSOP -40 to 85
74HCT Series 5 V Surface Mount High Speed Si-Gate CMOS Hex Inverter - TSSOP-14
描述
Inverter, HCT Series, 6-Func, 1-Input, CMOS, PDSO14
Lead Free Inverter Surface Mount RoHS Compliant Inverter Inverter IC -55C~125C 1.9V-2.1V 4mA 4mA 1.1938mm