Nexperia 74HCT14PW,112
Inverter Schmitt Trigger, Hex, 1 Input, 14 Pins, TSSOP, 74HCT14
Obsolete
数据表和文档
IHS
Datasheet20 页13 年前
Datasheet20 页13 年前
NXP Semiconductors
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
0
Case/Package
TSSOP
TSSOP
Number of Pins
14
Logic Function
Buffer, Inverter, Schmitt Trigger
Inverter
Inverter
Number of Circuits
6
Number of Inputs
1
Propagation Delay
51 ns
18 ns
18 ns
Low Level Output Current
4 mA
4 mA
4 mA
High Level Output Current
Min Supply Voltage
4.5 V
4.5 V
4.5 V
Max Supply Voltage
5.5 V
5.5 V
5.5 V
Quiescent Current
2 µA
2 µA
供应链
Country of OriginMainland China, Thailand
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.01
Introduction Date1995-11-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 2 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusOBSOLETE (Last Updated: 2 years ago)
相关零件
Inverter Schmitt Trigger, Hex, 1 Input, 14 Pins, TSSOP
Texas InstrumentsCD74HCT14PW
IC INVERTER 6CH 1-INP 14TSSOP / Inverter IC 6 Channel Schmitt Trigger 14-TSSOP
Texas InstrumentsCD74HCT14PWR
6-ch, 4.5-V to 5.5-V inverters with Schmitt-Trigger inputs 14-TSSOP -55 to 125
Nexperia74LV14PW,118
Inverter Schmitt Trigger, Hex, 1 Input, 14 Pins, TSSOP, 74LV14
Texas InstrumentsCD4069UBPW
CD4069 EAR99 4000B Tube logic gate circuit 50ns @ 15V 50pF 1.2mm 3.4mA 3.4mA 18V
Ic, logic Gate, hex Inverter, cmos, tssop,14Pin, plastic |Onsemi MC14069UBDTR2G
描述
Inverter Schmitt Trigger 6-ElementCMOS 14-Pin TSSOP Bulk
Buffer Inverter Schmitt Trigger 74HCT14 8542.39.00.01 74HCT logic gate circuit 34ns @ 4.5V 50pF 1.1mm 4mA 4mA 1.9V-2.1V
Inverter, HCT Series, 6-Func, 1-Input, CMOS, PDSO14
Logic IC Inverter 6 Element 5V 14-SOP Tube