Ohmite TA205PA1K80JE
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 5W, 1800ohm, 1500V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页7 年前
Master Electronics
Sager Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
DigiKey
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Ohmite TA205PA1K80JE 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
2,446
Authorized Distributors
5
Resistance
1.8 kΩ
1.8 kΩ
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
5 W
5 W
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
供应链
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2006-03-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
相关零件
Ohmite25J1K8
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 1800ohm, 330V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 1800ohm, 94.8683V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 1800ohm, 94.868V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Ohmite25J1K8E
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 1800ohm, 330V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
描述
Res Thick Film 1.8K Ohm 5% 5W ±50ppm/°C Molded RDL
RESISTOR, THICK FILM,1.8 KILOHMS,5 W,5%,SMT, PLANAR, HEAT SINK
RES, 1K8, 5W, THICK FILM, RADIAL;
TA205PA1K80JE, OHMITE MANUFACTURING
Resistor, Thick Film, 1.8Kohm, 5W, 5%; Rango De Producto:Serie Ta; Resistencia:1.8Kohm; Potencia Nominal:5W; Tolerancia De Resistencia:± 5%; Tensión Nominal:350V; Tipo De Resistencia:Radial Leaded; Filtro, Terminales:Conexión Radial |Ohmite TA205PA1K80JE