NXP Semiconductors MPC860DPZQ80D4
MPU PowerQUICC MPC8xx Processor RISC 32bit 0.32um 80MHz 357-Pin BGA Tray
Obsolete
数据表和文档
IHS
Datasheet77 页21 年前
NXP Semiconductors
Factory Futures
Augswan
3 个月趋势:
+0.00%
Authorized Distributors
2
Case/Package
BGA
BGA
Number of Pins
357
Max Frequency
50 MHz
50 MHz
50 MHz
Interface
Min Supply Voltage
3.135 V
3.135 V
3.135 V
Max Supply Voltage
3.465 V
3.465 V
3.465 V
供应链
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) Code3A991.A.2
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.31.00.01
Introduction Date2004-09-19
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-12-01
LTD Date2023-12-01
相关零件
NXP SemiconductorsMPC855TVR80D4
NXP SemiconductorsMPC860DTZQ80D4
NXP SemiconductorsMPC860DPVR80D4
描述
RISC Microprocessor, 32-Bit, 80MHz, CMOS, PBGA357
MPC8xx Microprocessor IC MPC8xx 1 Core, 32-Bit 80MHz 357-PBGA (25x25)